Fizika BSc fizikus specializáció záróvizsga

A Fizipedia wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Tif (vitalap | szerkesztései) 2016. április 6., 13:58-kor történt szerkesztése után volt.

(eltér) ←Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)


Tartalomjegyzék

Határidők 2016-ban

A szakdolgozatok beküldésének és nyomtatott formában való leadásának módját és a határidőket a kari záróvizsga-oldalon tüntettük föl.

A záróvizsgákat 2016. június 20. és július 1. között tartjuk.

Záróvizsgára jelentkezni a Neptun Ügyintézés/Záróvizsgák menüjében ÉS a neptunos jelentkezéssel egy időben a tanszéki felelősnek (ld. a kari oldalt) küldött e-mailben kell (ha ez utóbbira nem érkezne visszaigazolás 2 munkanap alatt, akkor kérjük ismételten jelentkezni). A szakdolgozatra és a záróvizsgára vonatkozó szabályok. (Az e szabályzatban leírtaktól függetlenül a dolgozat beadási határideje az, amit a kari oldal közöl.) A TTK fizikus képzésre vonatkozó oldalán a szakdolgozat, záróvizsga és az MSc felvételi további szabályai is megtalálhatóak.

Útmutató a szakdolgozat szerkesztéséhez

A kari honlapról letölthető az útmutató. Külön felhívjuk a figyelmet, hogy az útmutató 2.6. pontjában említett URL típusú hivatkozások esetén azok letöltésének idejét is meg kell adni, hiszen enélkül nem teljesül a források egyértelmű azonosíthatóságának követelménye.

Tételsor

Az új, 2016 nyarától érvényes tételsor letölthető.

Útmutatás a tételsorhoz

A záróvizsga-tematika két részből áll. Az alaptematika az összes záróvizsgázó számára közös.

A modulokból a specializáció szerint választandó: a fizikus specializáció esetén egy db hattételes, az alkalmazott fizikai specializáció esetén két db háromtételes modul.

A záróvizsgán az alapvető összefüggéseket és jelenségeket kérdezzük. Nem célja a vizsgának hosszas levezetések vagy apró technikai részletek számonkérése. A felkészülés során elsősorban a jelenségek leírására, az adott jelenségkört meghatározó fizikai törvények megfogalmazására, az ehhez szükséges alapvető mennyiségek és összefüggések megértésére koncentráljanak.

Iránymutatásként: tételenként kb. egy-másfél A4-es oldal terjedelmű vázlatban össze kell tudniuk foglalni a lényeges ismereteket.

A záróvizsgák beosztása

A vizsgabeosztást, a dolgozatokat, azok témavezetői értékelését és bírálatát a záróvizsgát szervező tanszékek saját oldalaikon teszik közzé és tartják naprakészen.

Tanszéki záróvizsgahonlapok
Atomfizika Tanszék
Elméleti Fizika Tanszék
Fizika Tanszék

A záróvizsgák tipikus menete

  1. A hallgató bemutatja a szakdolgozatát (15 perc). Ennek jellemző formája számítógépes előadás, lehetőleg saját géppel (projektort biztosítunk).
  2. A bizottság kérdez a szakdolgozattal és/vagy az előadással kapcsolatban, itt saját kérdések és a bíráló kérdései egyaránt szerepelhetnek (kb. 5 perc).
  3. A hallgató kap egy tételt az alaptematikából és egyet a választott modul(ok)ból kidolgozásra. A felkészülésre adott idő minimum 25 perc.
  4. A hallgató vizsgázik a tételekből. Közben a bizottság kérdéseket is tesz fel, amelyek akár érinthetnek más tételeket is.
  5. Amennyiben a hallgató felvételizik mesterképzésre, akkor felvételi beszélgetésre is sor kerül.