„Fizika BSc fizikus szakirány záróvizsga (elavult)” változatai közötti eltérés

A Fizipedia wikiből
a (2014. nyári határidők)
a (régi beosztást kitöröltem)
25. sor: 25. sor:
 
==A záróvizsgák <!-- <span style=color:red>előzetes</span> -->beosztása==
 
==A záróvizsgák <!-- <span style=color:red>előzetes</span> -->beosztása==
  
Figyelem, az egyes napokon máskor kezdődik a vizsga!<!-- Ez csak <span style=color:red>'''előzetes'''</span> beosztás, azaz kicsit még változhat! -->
+
Később véglegesítjük.
 
+
<!--Figyelem, az egyes napokon máskor kezdődik a vizsga! Ez csak <span style=color:red>'''előzetes'''</span> beosztás, azaz kicsit még változhat! -->
[[Fájl:BSc_vizsgabeosztas_2013nyar.PNG]]
+
<!--[[Fájl:BSc_vizsgabeosztas_2013nyar.PNG]] -->
  
 
==A záróvizsgák tipikus menete==
 
==A záróvizsgák tipikus menete==

A lap 2014. március 18., 19:10-kori változata


Tartalomjegyzék

Határidők 2014-ben

A szakdolgozatot legkésőbb május 27. délig kell elektronikusan (PDF) elküldeni Fehér Titusznak, és május 30. délig 2 nyomtatott példányban leadni a Fizika Tanszék titkárságán.

A záróvizsgákat június 19. és június 30. között tartjuk.

Záróvizsgára jelentkezni a Neptun 035-ös kérvényének beadásával és a Fizika Tanszék titkárságán (Kovács Annánál) kell. A szakdolgozatra és a záróvizsgára vonatkozó szabályok. (Az e szabályzatban leírtaktól függetlenül a dolgozat beadási határideje az, amit fent megadtunk.) A kari holnapon a szakdolgozat, záróvizsga és az MSc felvételi további szabályai is megtalálhatóak.

Dolgozatok, témavezetői értékelések, bírálatok

A dolgozatok, témavezetői értékelések, bírálatok (bennük a bírálók esetleges kérdéseivel) folyamatosan gyűlnek. A megtekintésükhöz szükséges jelszó ugyanaz, mint amit a dept.phy.bme.hu-n szoktunk használni.

Útmutató a szakdolgozat szerkesztéséhez

A kari honlapról letölthető az útmutató. Külön felhívjuk a figyelmet, hogy az útmutató 2.6. pontjában említett URL típusú hivatkozások esetén azok letöltésének idejét is meg kell adni, hiszen enélkül nem teljesül a források egyértelmű azonosíthatóságának követelménye.

Tételsor

Itt található.

A záróvizsgák beosztása

Később véglegesítjük.

A záróvizsgák tipikus menete

  1. A hallgató bemutatja a szakdolgozatát (15 perc). Ennek jellemző formája számítógépes előadás, lehetőleg saját géppel (projektort biztosítunk).
  2. A bizottság kérdez a szakdolgozattal vagy az előadással kapcsolatban (saját kérdések és a bíráló kérdései egyaránt szerepelhetnek), amit a hallgató megválaszol (kb. 5 perc).
  3. A hallgató megkap kettő tételből néhány pontot kidolgozásra. A bizottság jellemzően az egyik tétel 70-80, a másik 20-30%-át választja ki. (A felkészülésre adott idő minimum 25 perc.)
  4. A hallgató vizsgázik a feladott pontokból. Közben a bizottság kérdéseket is tesz fel, amelyek akár érinthetik a kiadott tételek egyéb pontjait is.
  5. A bizottság egy harmadik (esetleg több) tételből egy-két kérdést feltesz, amelyeket felkészülés nélkül kell a vizsgázónak megválaszolnia. (Nem elvárás a kidolgozott tételekhez hasonló részletességű válasz.)
  6. Amennyiben a hallgató felvételizik mesterképzésre, akkor felvételi beszélgetésre is sor kerül.