„Fizika laboratórium 2.” változatai közötti eltérés

A Fizipedia wikiből
32. sor: 32. sor:
 
<!--
 
<!--
 
*'''A félév menete'''
 
*'''A félév menete'''
**A félév első óráján a tárgykövetelményeket és a csoportbeosztást (mérőpárok felosztása) beszéljük meg, valamint munkavédelmi előadás kerül megtartásra.  
+
**A félév első óráján a tárgykövetelményeket és a csoportbeosztást (mérőpárok felosztása) beszéljük meg Teams meeting formájában.  
 
**A második és harmadik gyakorlaton a csoport egyik fele a ''Bevezetés az Matlab használatába'' mérést, míg a másik fele a ''Bevezető mérést'' végzi el felváltva (lsd. beosztás).
 
**A második és harmadik gyakorlaton a csoport egyik fele a ''Bevezetés az Matlab használatába'' mérést, míg a másik fele a ''Bevezető mérést'' végzi el felváltva (lsd. beosztás).
 
**A negyedik gyakorlattól kezdve 10 héten át kétalkalmas mérések kerülnek lebonyolításra a beosztás szerint.
 
**A negyedik gyakorlattól kezdve 10 héten át kétalkalmas mérések kerülnek lebonyolításra a beosztás szerint.

A lap 2022. szeptember 6., 08:13-kori változata


Tartalomjegyzék

Tárgy adatok (2022/2023 ősz)

  • A tanév első foglalkozása ONLINE formában kerül megtartásra Teams meeting formájában a következő időpontokban: 2022. szeptember 7., szerda 10:15 (T1); 2022. szeptember 7., szerda 14:15 (T2)
  • Tárgykód: BMETE11AF45 (régi: BMETE13AF08, BMETE11AF29)
  • Követelmény: 0/0/4/F/5
  • Nyelv: magyar
  • Jelenléti követelmények: A legalább elégséges félévközi jegy megszerzésének szükséges feltétele az összes mérés (100 %) teljesítése. Az esetleges (igazolt) hiányzásokat a félév során a gyakorlatvezetővel egyeztetett időpontban pótolni kell. Egy félévben legfeljebb két mérést lehet pótolni, azonban lehetőséget biztosítunk a mérésben való online részvételre.
  • Félévközi számonkérések:
    • Laboratúriumi mérések: Minden mérés első alkalma előtt – a mérésre való felkészülés ellenőrzése céljából – a hallgatóknak a mérés anyagából három kérdésre kell írásban válaszolniuk. Ezt 0-25 pontig értékeljük. A méréseken digitális mérési naplót kell készíteni, amit a mérési alkalmak végén be kell adni a mérésvezetőnek. A mérésekről a mérés második alkalma után egy héten belül jegyzőkönyvet kell készíteni. A mérési napló és a jegyzőkönyv együtt kerül értékelésre 0-75 pontos skálán, azonban értékelhetetlen mérési napló esetén maximálisan 50 pont kapható. Egy mérésen így összesen 0-100 pont szerezhető. A mérés akkor sikeres, ha a hallgató a zárthelyi dolgozatra legalább 5 pontot, a mérési naplóra és a jegyzőkönyvre együtt legalább 35 pontot, a teljes mérésre összesen pedig legalább 50 pontot (50 %-ot) szerez. Amennyiben a mérés, a mérési napló és/vagy a jegyzőkönyv tartalmi hiányossága miatt sikertelen, az adott mérés első/második, vagy mindkét alkalmát a gyakorlatvezetővel egyeztetett módon és időpontban a félév során pótolni kell. Abban az esetben, ha a mérés a mérési napló, vagy jegyzőkönyv minőségi hiányossága miatt sikertelen, csak a sikertelen rész kijavítása és újra beadása szükséges. A zárthelyi dolgozat sikertelensége esetén a teljes mérést meg kell ismételni, de a mérésvezető felmérheti a hallgató felkészültségét és amennyiben megfelelő, a sikertelen dolgozat ellenére sikeres lehet az adott mérés (ha a mérési napló és a jegyzőkönyv, valamint az egész mérés teljesíti a fenti minimumkövetelményeket). A mérés végső pontszámát az eredeti és a pótolt részek számtani közepe adja (mindkét alkalmat érintő igazolatlan hiányzás esetén a mérésre 0 pontot adunk, ekkor a végső pontszám a pótmérés pontszámának fele). Hiányzás miatt elmulasztott zárthelyi dolgozat a mérés második alkalmának elején kerül pótlásra (igazolt hiányzás esetén a zárthelyi dolgozat teljes pontszáma számít bele a végső pontszámba).
    • Otthoni önálló mérések: A laboratóriumi mérésekhez hasonlóan az otthoni mérésekről mérési naplót és mérési jegyzőkönyvet kell készíteni, melyeket a mérésvezető által ismertetett (időbeosztásban szereplő) határidőre be kell küldeni. A mérési napló és a jegyzőkönyv együtt kerül értékelésre 0-150 pontos skálán, azonban értékelhetetlen mérési napló esetén maximálisan 100 pont kapható.
  • A félév végi osztályzat: Az elégtelentől különböző félévközi jegy elérésének feltétele, hogy a hallgató minden mérést sikeresen teljesítsen. A félév végi osztályzatot az egyes mérésekre kapott pontszámok összegéből a maximálisan elérhető pontszámhoz (550 pont) viszonyított százalékos eredmény alapján határozzuk meg:
    • 50 % alatt elégtelen (1),
    • 50 % - 62,5 % elégséges (2),
    • 62,5 % - 75 % közepes (3),
    • 75 % - 87,5 % jó (4),
    • 87,5 % felett jeles (5)
  • Konzultációk: személyesen a laboratóriumi gyakorlatok alatt a mérések második alkalmának elején a konzultációs idősávban, egyéb időben Teams-en vagy e-mailben.

Részletes követelmények

Frissítés alatt!

Laborbeosztás, mérőpárok, jegyek

Mérőpárok beosztása és a félév ütemterve az első alkalom után kerül feltöltésre.

Mérési feladatok

Frissítés alatt!


Szorgalmi feladat

A szorgalmi feladat a félév során kerül kitűzésre.

További hasznos információk

Műszerleírások

Műszerleírások

Laborvezetők

  • szerda 10:15-14:00 Dr. Szász Krisztián és Kedves Máté
  • szerda 14:30-18:15 Mezei Gréta és Balogh Zoltán

Tantárgyfelelős: Balogh Zoltán